سیستم اعلام حریق

سیستم اعلام حریق

سیستم اعلام حریق متشکل از دستگاه های الکترونیکی مختلفی است که با هم کار می کنند تا آتش سوزی یا سایر موارد اضطراری را شناسایی و به مردم اطلاع دهند. در طول سال‌ها، سیستم‌های اعلام حریق به طور فزاینده‌ای پیچیده شده‌اند، بنابراین ما راهنمایی را برای کمک به شما در درک تمام اجزای یک سیستم اعلام حریق و استفاده حداکثری از این فناوری ضروری گردآوری کرده‌ایم.

تاریخچه مختصری از سیستم های اعلام حریق.

اعلام حریق که امروزه در بسیاری از خانه ها و مشاغل نصب می شود بسیار پیچیده است. آنها مجموعه ای از حسگرها و جدیدترین فناوری را برای تشخیص سریع آتش سوزی در خود جای داده اند و در بسیاری از موارد، به گونه ای طراحی شده اند که بلافاصله مقامات را از وجود آتش سوزی آگاه کنند. آن‌ها می‌توانند جان انسان‌ها را نجات دهند، آسیب‌های مالی را کاهش دهند، و به شما آرامش خاطری را بدهند که همراه با دانستن اینکه یک زنگ هشدار آتش در خانه یا محل کارتان نصب شده است. با این حال، همیشه اینطور نبود، زیرا هشدارهای آتش‌سوزی از زمانی که برای اولین بار به عموم معرفی شدند، بسیار تکامل یافته‌اند.

چه کسی اولین سیستم اعلام حریق را اختراع کرد؟

اولین سیستم اعلام حریق در سال 1852 توسط دکتر ویلیام اف.چنینگ و موزس فارمر اختراع شد. این سیستم شامل دو جعبه اعلام حریق بود که هر کدام یک کلید تلگراف و یک دسته داشتند. اگر آتش‌سوزی در خانه یا کسب‌وکار تشخیص داده می‌شد، شخصی باید به داخل یکی از جعبه‌ها دست می‌کشد و دسته را می چرخاند تا هشدار آتش‌سوزی را به ایستگاه هشدار نزدیکتر ارسال کند. سپس یک اپراتور در ایستگاه پیام را می گیرد و به آتش نشانی در مورد آن هشدار می دهد تا بتوانند کمک ارسال کنند. همانطور که می بینید، این یک فرآیند کامل بود و به چندین مرحله نیاز داشت.

چرا برای کسب و کار خود به هشدار آتش سوزی نیاز دارید؟

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چرا باید یک اعلام حریق تجاری داشته باشید. خوب، دلایل متعددی وجود دارد که چرا این یک الزام است، از جمله موارد زیر:

1-از زندگی همه افراد در ساختمان خود محافظت کنید

در مورد اعلام حریق و ایمنی آتش، تنها یک مکان برای شروع وجود دارد، و آن عنصر انسانی است. آتش وحشی است. همدردی نمی کند. آسان نمی شود. اگر آتش‌سوزی در محل کسب‌وکار شما رخ دهد و سیستم هشدار وجود نداشته باشد، احتمال آسیب‌های جدی و تلفات جانی بسیار زیاد است.

هشدار آتش به عنوان اولین خط دفاعی در نظر گرفته می شود زیرا در اولین فرصت افراد داخل ساختمان را از آتش سوزی مطلع می کند تا زمان کافی برای خروج از ساختمان داشته باشند. این را با یک مسیر فرار برنامه ریزی شده و ساخت و ساز 30 دقیقه ای مقاوم در برابر آتش ترکیب کنید، و باید بتوانید اطمینان حاصل کنید که در صورت وقوع آتش سوزی در ساختمان شما، هیچ کس جان خود را از دست نخواهد داد.

اولین سیستم اعلام حریق الکتریکی تقریباً چهار دهه بعد در سال 1890 توسط فرانسیس رابینز آپتون اختراع شد. او متوجه شد که در اغلب موارد، مردم زمانی که آتش‌سوزی شروع می‌شود، فرصتی برای ایستادن و زدن دسته‌ای در داخل جعبه ندارند. بنابراین سیستم الکتریکی او نیاز به این مرحله را از بین برد. با کمال تعجب، طراحی سیستم او زمانی که برای اولین بار معرفی شد چندان محبوب نبود، اما با گذشت زمان، مردم به نیاز به سیستم اعلام حریق پیشرفته‌تری مانند این پی بردند.

از آن زمان، سیستم‌های اعلام حریق تغییرات زیادی کرده‌اند، و امروزه، صاحبان خانه‌ها و مشاغل واقعاً مجبور به انجام کاری جز تخلیه محل در هنگام آتش سوزی نیستند. حتی سیستم‌های اعلام حریق اولیه برای ارسال هشدار به ایستگاه مرکزی هشدار طراحی شده‌اند، جایی که اپراتور قبل از ارسال کمک از آتش‌نشانی برای بررسی خانه شما، به سرعت وضعیت سلامتی شما را بررسی می‌کند. کل فرآیند بسیار سریعتر از گذشته انجام می شود و اعلام حریق مدرن برای بسیاری از مردم به یک امر ضروری تبدیل شده است.

طیف وسیعی از سیستم های اعلام حریق در حال حاضر موجود است و مشاوران اسپین الکتریک می توانند به شما کمک کنند تا بهترین گزینه را انتخاب کنید. اگر علاقه مند به اطلاع از گزینه های خود هستید، جهت مشاوره فنی رایگان با 09027557200 و جهت ارتباط با کارشناسان فروش با 88682614 داخلی 103 تماس بگیرید.

2- از دارایی های خود و هر چیزی که برای آن سخت تلاش کرده اید محافظت کنید

یکی دیگر از دلایلی که شما نیاز به سرمایه گذاری در سیستم اعلام حریق دارید این است که بتوانید از کسب و کار خود و هر چیزی که برای آن کار کرده اید محافظت کنید. فقط به این فکر کنید که اگر آتش سوزی در کسب و کار شما رخ دهد، چه چیزی از بین می رود. از تمام اسناد و داده‌های مهم شما گرفته تا سیستم‌های رایانه‌ای و هر انبار محصولی که در اختیار دارید، در صورت وقوع آتش‌سوزی و اشغال ساختمان، همه اینها از بین می‌رود.

در حالی که یک هشدار آتش نمی تواند از جلوگیری از این امر اطمینان حاصل کند، کاری که می تواند انجام دهد این است که بهترین شانس ممکن را برای نجات کسب و کارتان به شما بدهد زیرا می توانید به سرعت عمل کنید. شما می توانید در اولین فرصت با آتش نشانی تماس بگیرید، به این معنی که شانس زیادی وجود دارد که بتوانید دارایی های تجاری خود را ذخیره کنید.

3- الزامات مقررات ملی ساختمان و شهر را برآورده کنید

دلیل دیگری که چرا باید از نصب سیستم اعلام حریق تجاری اطمینان حاصل کنید این است که باید الزامات مقررات ملی ساختمان و شهر محلی خود را برآورده کنید. شهرها همچنان قوانین و مقررات سختگیرانه تری برای آتش نشانی دارند که توسط شهرداری اداره می شود. از این گذشته، هر دولتی قوانین، مقررات و دستورالعمل های مختلفی را در رابطه با ایمنی آتش نشانی اجرا کرده است. رعایت این امر بسیار مهم است، نه تنها از نظر حفاظت از جان انسان، بلکه به این دلیل که کسب و کار شما در صورت شکستن الزامات کد ساختمان و شهر که باید به آن پایبند باشد، با مشکلات زیادی مواجه خواهد شد. انطباق اختیاری نیست.

اجزای اساسی یک سیستم اعلام حریق

سیستم اعلام حریق مجموعه ای از قطعات مختلف جداگانه است که عملکرد منحصر به فرد خود را دارند و با هم برای افزایش ایمنی کار می کنند. پنج عنصر کلیدی که در یک سیستم هشدار پیدا خواهید کرد به شرح زیر است:

دستگاه های آغازگر

– این دستگاه ها برای تشخیص آتش یا دود طراحی شده اند. انواع مختلفی از دستگاه‌های راه‌اندازی وجود دارد، از جمله آشکارسازهای حرارت، آشکارسازهای دود، آشکارسازهای مکشی و لیزری و سنسورهای جریان آب اسپرینکلر.

دستگاه‌های نشان‌دهنده

– این دستگاه‌ها وظیفه به صدا درآوردن زنگ خطر و هشدار دادن به مردم را در مورد خطر آتش‌سوزی بر عهده دارند. به عنوان مثال می توان به زنگ ها، آژیرها، فلاشرها و در برخی موارد آژیر فلاشرها برای ناشنوایان و کم شنوایان اشاره کرد.
منابع تغذیه
– منابع تغذیه برق اصلی را تامین میکنند دو عدد باتری 12 ولتی به عنوان پشتیبان برای یک دوره 24 ساعته و گاهی اوقات یک ژنراتور برق اضطراری دستگاه راپوشش می هد که دستگاه هرگز از کار نخواهد افتاد

پانل اعلام حریق

– این پانل کنترل است که از رابط کاربری و عنصر نظارت مرکزی سیستم تشکیل شده است. صفحه نمایش وضعیت فعلی زنگ هشدار را نشان می دهد و همچنین می توانید سیستم را از اینجا برنامه ریزی کنید. پانل دستگاهی است که با ایستگاه نظارت یا آتش نشانی محلی ارتباط برقرار می کند.

دستگاه های کمکی

– تعدادی افزونه مختلف وجود دارد که می توان از آنها برای تقویت سیستم استفاده کرد.

یکی از مواردی که باید هنگام انتخاب یک اعلام حریق در نظر بگیرید، سیستم هشدار است. برخی از آلارم‌های آتش‌نشانی فقط به افراد داخل ساختمان و املاک مجاور در صورت وجود آتش اطلاع می‌دهند. برخی از آلارم‌های مسکونی وجود دارند که به تلفن هوشمند مالک ساختمان متصل می‌شوند و اطمینان حاصل می‌کنند که در صورت بروز هر گونه مشکل، هشدار به مالک ارسال می‌شود.

چنین سیستمی می تواند محدود باشد، به این معنی که مالک باید با مقامات در تماس باشد، که یک مرحله اضافی ایجاد می کند و روند را به طول می انجامد. این می تواند زمان با ارزشی را در هنگام آتش سوزی هزینه کند، جایی که هر ثانیه برای مهار آتش و به حداقل رساندن تخریب اموال مهم است. بهترین کاری که باید انجام دهید این است که یک اعلام حریق نظارت شده را انتخاب کنید. شرکتی که سیستم را از آن خریداری می‌کنید، سیگنال‌های ایستگاه مرکزی را کنترل می‌کند و در صورت تشخیص مشکل، به مقامات هشدار می‌دهند. این بهترین راه برای اطمینان از برخورد سریع و موثر با هرگونه مشکل آتش سوزی است.

انواع سیستم اعلام حریق

انواع مختلفی از سیستم های اعلام حریق در بازار موجود است اما دو نوع اصلی سیستم های اعلام حریق عبارتند از
– 1. سیستم اعلام حریق متعارف یا معمولی
2. سیستم اعلام حریق آدرس پذیر.

سیستم اعلام حریق متعارف یا اعلام حریق معمولی

یک سیستم قدیمی است که نمی تواند مکان دقیق مکان های وقوع آتش را نشان دهد. تفاوت اصلی بین سیستم اعلام حریق معمولی و آدرس پذیر این است که سیستم اعلام حریق آدرس پذیر می تواند مکان دقیق محل حادثه را نشان دهد اما سیستم اعلام حریق معمولی نمی تواند. در زمان های قدیم از سیستم های اعلام حریق معمولی در ساختمان های مسکونی، ساختمان های تجاری، فروشگاه ها، کارخانه ها و غیره استفاده می شود و دارای هزینه نصب و نگهداری بسیار پایین است.

سیستم اعلام حریق معمولی یک سیستم آنالوگ است. سنسور یا دستگاه های آغازگر و دستگاه های اعلان با استفاده از سیگنال های آنالوگ با پانل کنترل اصلی در ارتباط هستند. به طور کلی، آنها با توجه به Zone متصل می شوند. هنگامی که هر حادثه مربوط به آتش سوزی رخ می دهد، دستگاه شروع کننده تغییرات محیطی (گرما، دود) را در طول حادثه حس می کند و تغییراتی در جریان جریان ایجاد می کند، بنابراین کنترل پنل می تواند دستگاه اعلان را فعال کند. در یک سیستم اعلام حریق مرسوم، می توان متوجه شد که حادثه در کدام منطقه رخ می دهد، اما مکان دقیق دستگاه آغازگر یا مکان تصادفی را نمی توان از طریق صفحه کنترل پی برد.

سیستم های اعلام حریق آدرس پذیر

سیستم‌های اعلام حریق آدرس‌پذیر آنالوگ جزئیات خاصی را در مورد مکان‌های آشکارساز آتش نشان می‌دهند، در حالی که سیستم‌های معمولی فقط اطلاعات مربوط به مناطق یا مناطق یک ساختمان را ارائه می‌دهند.

سیستم های اعلام حریق آدرس پذیر یا “هوشمند” برای ساختمان های بزرگتر طراحی شده اند و می توانند سیستم های شبکه ای با سیستم های اعلام حریق آدرس پذیر مجاور باشند. سیستم‌های آدرس‌پذیر گران‌تر از سیستم‌های معمولی هستند، اما دارای اطلاعات بیشتر، انعطاف‌پذیری، هوش، سرعت شناسایی و دامنه کنترل هستند.

کنترل پنل آدرس پذیر اطلاعات و گزارش وضعیت را از هر دستگاه دریافت می کند و مکان دقیق آن را در صورت وجود آتش سوزی، عیب، دود، گرما یا آلودگی برای کاربر نشان می دهد. همچنین پانل کنترل یک روال نظرسنجی ثابت را انجام می دهد که در آن هر دستگاه در یک توالی برنامه ریزی شده بازجویی می شود. هر آشکارساز با گزارش وضعیت «سالم»، «پیش هشدار» «در زنگ هشدار» یا «در خطا» پاسخ می‌دهد. هشدار آشکارساز یا شرایط خطا بر روی پانل نمایش داده می شود که مکان دقیق هر آشکارساز را نشان می دهد.

بخش آنالوگ این سیستم ها آشکارسازها را قادر می سازد تا آلودگی یا سطح گرما را در هر آشکارساز حریق کنترل کنند. اطلاعات آنالوگ به طور مداوم دما یا آلودگی جریان هوا را از طریق آشکارسازها کنترل می کند. این همچنین سیستم را قادر می‌سازد تا تشخیص دهد که آیا آثار گرد و غبار وجود دارد یا خیر،

آشکارساز به‌جای فعال کردن کل سیستم، یک هشدار قبل از زنگ هشدار به صدا در می‌آورد که در نتیجه آن سیستم اعلام حریق به صدا در می‌آید. هشدار اولیه به فرد مسئول هشدار می دهد تا مطمئن شود سیستم بررسی و تمیز شده است. این ویژگی در ساختمان هایی مانند فرودگاه ها و بانک ها که هشدارهای کاذب می تواند بسیار پرهزینه باشد بسیار مفید است.

اگر می خواهید درباره سیستم های اعلام حریق آنالوگ آدرس پذیر با جزئیات بیشتر صحبت کنید با ما با شماره های 14-88682613 و 44988404 داخلی 103 و همچنین جهت دریافت مشاوره فنی رایگان با شماره 09027557200 تماس بگیرید.

تصمیم دیگری که باید بگیرید این است که به سراغ سیستم آدرس پذیر یا غیر آدرس پذیر بروید. تفاوت اصلی این دستگاه ها در نحوه ارسال سیگنال های دستگاه های متصل به کنترل پنل اصلی است.

با یک سیستم آدرس پذیر، به جای تکیه بر تغییرات جریان الکتریکی در مدار، از یک سیستم پروسسوری استفاده می شود که داده ها را از دستگاه های متصل به سیستم کنترل اصلی به عنوان کد باینری منتقل می کند. از آنجایی که این سیستم‌ها از فناوری دیجیتال بیشترین استفاده را می‌کنند، از نظر نوع اطلاعاتی که پانل کنترل می‌تواند از دستگاه‌ها به دست آورد، دامنه بسیار بیشتری را ارائه می‌دهند. مهمترین نوع داده ای که ارائه می شود محل وقوع آتش سوزی در ساختمان است. مکان دقیق به این معنی است که آتش نشانان به محض رسیدن می دانند کجا باید بروند.

برخی از اجرای کد به یک سیستم آدرس پذیر بسته به اندازه ویژگی و نحوه استفاده از آن نیاز دارند. به عنوان مثال، یک ساختمان آپارتمان بزرگ، خوابگاه کالج یا بیمارستان تقریباً به طور قطع نیاز به نصب یک سیستم آدرس پذیر دارد تا آتش نشانان بتوانند به سرعت محل آتش سوزی را مشخص کنند.

مقایسه اعلام حریق متعارف و اعلام حریق آدرس پذیر

1-هشدارهای کاذب

هشدارهای کاذب همیشه در هنگام انتخاب سیستم اعلام حریق مورد توجه قرار می گیرند. هشدارهای کاذب از نظر هزینه سوخت، فرسودگی تجهیزات آتش نشانی، اتلاف وقت و خطر برخورد و آسیب در هنگام سفر به محل حادثه برای ادارات آتش نشانی گران است. جای تعجب نیست که بسیاری از حوزه‌های قضایی اکنون جریمه‌هایی را برای هشدارهای اشتباه اعمال می‌کنند که می‌تواند به سرعت برای یک کسب‌وکار کوچک افزایش یابد.

آلارم های کاذب در سیستم های معمولی بسیار رایج تر است زیرا تجمع گرد و غبار و سایر آلاینده ها روی سنسورها می تواند سیگنال های کاذب را به صفحه کنترل ارسال کند. اجتناب از این موارد با سیستم‌های معمولی دشوار است، زیرا هیچ راهی برای تشخیص نادرست بودن زنگ هشدار وجود ندارد تا زمانی که اولین پاسخ‌دهندگان نرسند و پس از جست‌وجوی فیزیکی آشکارساز که آلارم را به صدا درآورده است، مشخص شود که مقصر آلودگی بوده است.

در مقابل، دستگاه های آدرس پذیر می توانند اطلاعات مختلفی از جمله سیگنال های مشکل و هشدارهای تعمیر و نگهداری را به کنترل پنل ارسال کنند. با سیستم های آدرس پذیر، پنل هشدار سطح حساسیت آشکارسازهای دود را برای جلوگیری از وقوع آلارم های کاذب کنترل می کند. حساسیت سنسورها در دستگاه های آدرس پذیر نیز قابل تنظیم است. همچنین، دستگاه‌های آدرس‌پذیر «جبران رانش» را ارائه می‌کنند – توانایی تمایز بین تغییرات ظریف در سطح تشخیص دود که در طول زمان به دلیل آلودگی، مانند گرد و غبار، و تغییرات سریع ناشی از آتش‌سوزی واقعی رخ می‌دهد.

2- ملاحظات ایمنی

بدون شک، سیستم‌های آدرس‌پذیر سطح بالاتری از ایمنی آتش‌سوزی را فراهم می‌کنند، زیرا به آتش‌نشان اجازه می‌دهند تا با مشخص کردن محل دقیق آتش‌سوزی در ساختمان، سریع‌تر و مؤثرتر واکنش نشان دهند.

چند راه دیگر وجود دارد که سیستم های آدرس پذیر می توانند ایمنی آتش سوزی را بهبود بخشند. یکی این است که بر خلاف سیستم‌های معمولی که محدود به اطلاع‌رسانی زنگ هشدار هستند، سیستم‌های آدرس‌پذیر می‌توانند سیگنال‌های اعلان، مشکل و نظارت را با پیام‌های صوتی ترکیب کنند تا در صورت وقوع آتش‌سوزی، دستورالعمل‌ها یا دستورالعمل‌های تخلیه را به سرنشینان ارائه دهند.

این واقعیت که سیستم‌های آدرس‌پذیر دارای آلارم‌های کاذب کمتری نسبت به سیستم‌های معمولی هستند، می‌تواند به اطمینان از جدی گرفتن هر هشدار توسط مردم کمک کند. هنگامی که هشدارهای مزاحم رایج می شوند، مردم شروع به نادیده گرفتن آنها می کنند که در صورت وقوع آتش سوزی واقعی می تواند عواقب مرگباری داشته باشد.

3-قابلیت اطمینان

یک سیستم آدرس پذیر عموماً به دلیل نحوه سیم کشی سیستم های مختلف نسبت به سیستم های معمولی قابل اعتمادتر است. در یک سیستم معمولی، اگر سیم دستگاه آسیب ببیند یا قطع شود، سیگنال آن و سیگنال سایر دستگاه ها در پایین خط نمی تواند به صفحه کنترل منتقل شود.

با یک سیستم آدرس پذیر، هر دو سر سیم به کنترل پنل متصل می شود. بنابراین، اگر یک انتهای آن آسیب ببیند یا قطع شود، سیگنال ها همچنان می توانند از طریق انتهای دیگر حلقه به کنترل پانل برسند. در سیستم‌های آدرس‌پذیر، یک دستگاه را می‌توان حذف یا غیرفعال کرد و روی دستگاه‌های دیگر در حلقه تأثیری نخواهد داشت.

4-مقیاس پذیری

سیستم های آدرس پذیر در مقایسه با سیستم های معمولی انعطاف پذیری زیادی را ارائه می دهند. در حالی که تعداد دستگاه هایی که هر سیستم می تواند در خود جای دهد در سازنده پانل های هشدار تعیین کننده است، هر نوع دستگاهی که به یک سیستم معمولی اضافه می شود نیاز به مدار جدیدی دارد.

از آنجایی که آنها به سیم کمتری نیاز دارند، یک پانل کنترل هشدار آدرس پذیر می تواند دستگاه های بسیار بیشتری را نسبت به یک سیستم معمولی در خود جای دهد. آنها می توانند از یک تا 30 حلقه داشته باشند که معمولاً به عنوان یک مدار خط سیگنال (SLC) نامیده می شود، که هر کدام می توانند صدها دستگاه را نظارت و کنترل کنند.

5- هزینه های اولیه و تعمیر و نگهداری

تجهیزات مورد نیاز برای سیستم‌های معمولی معمولاً با قیمت بسیار پایین‌تری نسبت به سیستم‌های آدرس‌پذیر عرضه می‌شوند، به همین دلیل است که سیستم‌های معمولی هنوز یک انتخاب محبوب برای مشاغل کوچک هستند. با این حال، عاقلانه است که فراتر از هزینه های اولیه نگاه کنیم.

حتی برای ساختمان های کوچک، هزینه های اولیه کمتر برای خرید تجهیزات مورد نیاز برای یک سیستم معمولی اغلب با هزینه های نصب بالاتر جبران می شود. به یاد داشته باشید که سیستم‌های معمولی به یک مدار واحد برای هر ناحیه نیاز دارند، مداری که می‌تواند منجر به سیم‌کشی بسیار پیچیده‌تر از یک سیستم آدرس‌پذیر شود که در آن همه دستگاه‌ها به یک حلقه متصل می‌شوند. این افزایش پیچیدگی نه تنها هزینه نصب را بالا می برد، بلکه خطر خطای انسانی را نیز افزایش می دهد.

در حالی که هر دو نوع سیستم نیاز به بازرسی و آزمایش منظم دارند، عیب یابی و تعمیر و نگهداری با سیستم های آدرس پذیر آسان تر و کم هزینه تر است. با مناطق سیمی مستقل در یک سیستم معمولی، هر دستگاه باید به طور جداگانه بررسی شود تا دستگاه مشکل ساز پیدا شود. دستگاه‌های آدرس‌پذیر می‌توانند هشدارهای تعمیر و نگهداری و سیگنال‌های مشکل را به کنترل پنل ارسال کنند تا دستگاه‌های مشکل‌دار را پیدا کرده و تعمیر یا تعویض آن‌ها را بسیار سریع‌تر انجام دهند.

بهترین سیستم اعلام حریق برای کسب و کار شما کدام است؟

اگرچه ممکن است در این مرحله بدیهی به نظر برسد که یک سیستم آدرس پذیر طراحی بهتر و مقرون به صرفه تری ارائه می دهد، واقعیت این است که هر کسب و کاری بودجه ای برای چنین سیستمی ندارد. بهترین توصیه این است که با شعبه اداره پیشگیری از حریق سازمان آتش نشانی محلی خود تماس بگیرید.

ما چندین دهه تجربه در کار با هر دو نوع سیستم داریم. اسپین الکتریک دارای تکنسین های دارای گواهینامه NICET است که آموزش مداوم در مورد همه برندهای سیستم های اعلام حریق دریافت می کنند و در لبه پیشرفت فن آوری های اعلام حریق در حال تکامل باقی می مانند. برای راهنمایی در انتخاب بهترین سیستم اعلام حریق متناسب با نیازها و بودجه خود، همین امروز با ما تماس بگیرید .
جهت دریافت مشاوه فنی رایگان با 09027557200 و جهت ارتباط با واحد فروش با 14-88682613 داخلی 103 تماس بگیرید.